На 21 ноември 2024 г. в Гранд Хотел София ще се проведе конференцията „Устойчиво бъдеще: иновации за декарбонизация“, организирана от Глобалния договор на ООН в България и Германо-Българската индустриално-търговска камара с подкрепата на Аурубис България.
Събитието ще предложи на участниците иновации и практически решения за намаляване на въглеродните емисии като важен елемент на устойчивото развитие, като фокусът ще бъде върху бизнеса и новите технологии.
Сред участниците в конференцията ще бъде Марсел Енгел, изпълнителен директор на Мрежата на Глобалния договор на ООН в Германия, която включва около 1300 участници, включително повече от 1200 компании, както и представители на гражданското общество, академичните среди и правителството. Той ще разкаже как бизнесът в Германия се справя с регулациите и въведения закон за надлежна проверка, както и за успешни практики и примери на немски компании.
Очаквайте в понеделник интервю с Марсел Енгел в ESGnews.bg!
Иновации в областта на устойчивото развитие
Първата част на конференцията е посветена на иновациите в областта на устойчивото развитие и декарбонизацията. Водещи експерти от академичните среди и неправителствения сектор ще разгледат теми като кръговата икономика, устойчивия транспорт, зелените технологии и съхранението на енергия, като споделят новаторски подходи и решения за постигане на целите за устойчиво развитие и нискоемисионна икономика в различни сектори.
Успешни бизнес модели за декарбонизация
Във втория панел ще се фокусираме върху конкретни бизнес модели за декарбонизация. Специалисти от компании, които активно работят за намаляване на въглеродните си емисии и своята бизнес устойчивост, ще споделят реални примери от различни индустрии – от устойчивата еко трансфромация на индустриални гиганти до изграждането на енергийни общности и успешните иновации в транспорта и земеделието.
Конференцията предлага на участниците уникалната възможност да се запознаят с успешни практики, да обменят идеи и да научат нови стратегии за устойчиво развитие и преход към нисковъглеродна икономика.
Регистрация за събитието можете да направите ТУК